Четвер, 23.05.2024, 14:45
Вітаю Вас Гість | RSS

Публічна бібліотека села Немовичі

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Нашого цвіту – по всьому світу

Федір Йосипович Наконечний народився в 1938 році в селі Немовичі. Після закінчення школи навчався в Пінському електротехнікумі зв’язку, після закінчення вступив до Одеського інституту зв’язку (нині Національна академія). Закінчивши  інститут , повернувся на Рівненщину , працював інженером Рівненського експлуатаційно – технічного вузла зв’язку.
 
В 29 років його призначили начальником Рівненської ретрансляційної станції, що в Антополі. «Становлення державного телебачення на Рівненщини, до якого я був причетний цілих 30 років – сенс мого життя», - згадує Федір Йосипович.
 
З 1997 року – начальник Державної інспекції електрозв’язку по Рівненській області. Має державні та відомчі нагороди і почесні звання.
 
Федір Йосипович – фізик і лірик. Він написав дуже багато поезій, присвячених своїм колегам, друзям, рідним і звичайно з любов’ю і гордістю пише про рідне село Немовичі.
 
 
...Немовичі – рідне село
 
В життя дорогу нам дало.
 
Іде б не був я , не блукав
 
Завжди побачення шукав…
 
Це слова із пісні про Немовичі, яку сьогодні знають і співають всі немовичани  Наш земляк творча і обдарована людина.
 
 
Ярослав Іванович  Кишенко, закінчивши Немовицьку середню школу, вступив на фізичний факультет Київського державного університету. Згодом навчався в аспірантурі і працював в лабораторії університету. Захистив кандидатську дисертацію. Нині декан радіофізичного факультету Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка.
 
Далеко за межі села прокотилась слава про нашого земляка – спортсмена Мельника Вадима Васильовича, який народився в 1980 році.
 
Ще навчаючись у школі, Вадим захищав спортивну честь районної футбольної команди «Маяк». Після закінчення школи його забрали у склад Рівненської команди «Верес». Пізніше – гравець футбольної команди «Борисфен». За стрімкість атак  його називають українським «янкером». В. даний час Вадим Мельник гравець  Донецької команди  «Металург».
 
 
Серед наших земляків є і науковці. Зіновій Федорович Мазур – академік, доктор педагогічних наук.  Народився в 1947 році в с. Немовичі.  Після закінчення середньої  школи вступив до Рівненського педагогічного інституту. Отримав диплом і був направлений на роботу в Киргизію. Вчителював , згодом закінчив технікум по наладці технічного устаткування. Переїхав у Тольяті. Став викладачем Самарського державного педагогічного інституту на кафедрі методики викладання фізики і математики. Пише кандидатську дисертацію, захищає в Москві. Згодом він доктор педагогічних наук.
 
Нині директор Тольятського інституту технічної творчості і патентознавства.
 
 
Сучасна незалежна Україна все більше повертається до духовності. Ми гордимося   тим, що в нашому селі є сім’я Гаюнів , де виросло троє дітей, які присвятили своє життя служінню Богу. Найстарший  Олексій , народився в 1958 році. У 1975 році є випускником Немовицької середньої школи. В цьому ж році вступає в Рівненський інститут Водного господарства.
 
Олексій також закінчив Загорську духовну семінарію, і аспірантуру при ній. У 1992 році під час Харитонії його нарекли іменем Федір і призначили ігуменом Почаївської лаври. Нині єпископ Федір очолює Кам’янець – Подільську єпархію.
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту