Четвер, 23.05.2024, 14:43
Вітаю Вас Гість | RSS

Публічна бібліотека села Немовичі

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Немовичі – село підприємливих

Село за десять кілометрів від райцентру відоме в столиці й за кордоном, оскільки до європейських країн експортують паливні гранули, а в Київ - продукцію птахівництва. За п’ятирічку надходження до місцевого бюджету зросли більш як удвічі саме завдяки розвитку підприємств не тільки з торгівлі, а головним чином з виробництва високоякісних товарів. Члени колегії райдержадміністрації на черговому виїзному засіданні ознайомилися з напрацюваннями Немовицького сільвиконкому, відвідавши об’єкти соціальної та виробничої сфер, а також виправну колонію № 46, розташовану на підвідомчій території. Серед інших питань розглянули й надання послуг населенню власниками комбайнів у цю гарячу жнивну пору.
Першу зупинку автобуси з учасниками заходу – керівниками РДА, райради, районних установ, служб, органів, сільських, селищних, міського голів – зробили біля АЗС у Немовичах. Голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук назвав місцеву сільраду однією з благополучних, а тому більшості очільників громад району тут є що побачити, запозичити. Немовицький сільський голова Володимир Онищук коротко інформував про основні напрямки розвитку території. Населення зростає, на виділених земельних ділянках зводять нові будинки, села газифіковані, багато жителів працюють у райцентрі. Створені й діють низка приватних підприємств. Саме ділові люди сприяють наповненню місцевого бюджету, власні надходження якого за останні роки зросли з 25 до 60 відсотків його обсягу. Влада постійну увагу приділяє підтримці чистоти й благоустрою вулиць, про що наголошують на сходах сіл, в індивідуальних бесідах з господарями садиб.
Затим побували на заводі з виробництва паливних палетів, який заснували на базі колишньої тракторної бригади місцевого колгоспу. Директор Станіслав Мичка показав обладнання, розповів про технологію виготовлення гранул з відходів деревини. Зазначив, що продукція користується великим попитом у європейських країнах, в основному на електростанціях. Там постійно збільшують частку такого альтернативного природному газу палива, прагнучи довести її до 15% і вище загального обсягу споживання. Нещодавно й у лісгоспах району налагодили виготовлення цінного джерела енергії з гіляк. Підприємець брав участь у встановленні та запуску аналогічних заводів у Клесові, Березному, Дубровиці. Голова РДА відзначив досвід створення на базі колгоспного підрозділу ефективного виробництва з 12 робочими місцями. Ще одне підприємство В’ячеслава Яковця розпочало роботу 1 липня, а нині учасникам виїзного засідання господар продемонстрував зразки своєї продукції: лави, мангали, огорожі, решітки, зроблені з кованого заліза. Загальну увагу привернув комплекс для відпочинку з басейном.
Члени колегії побували й у місцевій пекарні підприємця Олександра Бильчика. З цікавістю ознайомились з технологією випікання хліба, якого тут виробляють 10 сортів, реалізовують його не тільки в районі, а й за його межами. Потім відвідали найбільше на Поліссі птахопідприємство «Журавушка». Директор Сергій Жуков сказав, що за перше півріччя 2010-го виробили майже 12 мільйонів яєць. Крім того, вирощують дорослу птицю в кількості 90 тисяч голів, мають зерносховище на 1,5 тис. т зерна та діючий комбікормовий цех. Продукція «Журавушки» відома в області, а також у столиці держави. Її валове виробництво становить 60% загального обсягу сільгосппідприємств краю…

Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту