Середа, 22.05.2024, 23:06
Вітаю Вас Гість | RSS

Публічна бібліотека села Немовичі

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Правила користування бібліотекою

Правила користування бібліотекою

1.1.  Дані правила  розроблені у відповідності до Закону України « Про  бібліотеки і бібліотечну справу», «Про освіту» та Типових правил користування бібліотеками в Україні, затверджених наказом №275 від 05 травня 1999 року Міністерства культури та туризму України.

1.2. Правила є обов’язковими до виконання для всіх користувачів і працівників бібліотеки. Окремі види платних послуг, розмір їх оплати визначається бібліотекою в порядку, встановленому керівними органами.

1.3. Користувачами бібліотечних послуг є: юридичні та фізичні особи, які проживають  на території сільської ради. Кожний громадянин, незалежно від соціального походження і майнового стану, расової і національної приналежності, статі, освіти, мовних ознак, віросповідання, а також підприємства, установи та організації мають право на бібліотечне обслуговування на території села.
 

  Користувачі мають право:

2.1. Одержувати повну інформацію про склад бібліотечних фондів через систему каталогів і картотек, консультаційну допомогу в пошуку та доборі джерел інформації, інші послуги (в т.ч. платні). Одержувати для тимчасового  користування всі види видань з бібліотечного фонду, брати участь у масових заходах, що їх проводить бібліотека.  

2.2. Читач може отримати на руки не більше 5 видань, строк користування ними – 1 місяць. Читач має право продовжити строк користування ними, якщо ці видання не записуються іншими читачами. Користування книгами та іншими виданнями понад зазначений термін оплачується відповідно до прейскуранту, затвердженого адміністрацією бібліотек. Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного попиту, періодикою може бути зменшено до 15 днів.

2.3. Рідкісні та цінні документи,довідкові видання, книги, придбані за кошти, одержані від платної діяльності видаються користувачам тільки у читальному залі і по «нічному абонементу».

2.4. Безкоштовно використовувати програмне забезпечення та устаткування для пошуку необхідної інформації в Інтернеті протягом 1 години.

2.5. Одержувати консультацію у працівника бібліотеки з питань пошуку інформації в Інтернеті.

2.6. Копіювати інформацію з Інтернету на електронні та паперові носії інформації. Послуги  друку платні.

2.7. Особи, які тимчасово проживають у зоні обслуговування бібліотеки, мають право користуватися тільки читальним залом чи одержати документи додому під грошову заставу.

2.8. У випадку відсутності у фондах бібліотек необхідних книг та інших видань, читачі можуть отримати їх через міжбібліотечний абонемент, сплативши поштові та накладні витрати.

 Обов’язки користувачів

3.1. Для запису до бібліотеки громадяни пред’являють паспорт або документ, що його замінює, ознайомлюється з правилами користування  бібліотекою, підписують зобов’язання їх виконувати і надають  відомості для заповнення реєстраційної картки і читацького формуляра.

3.2. Діти, підлітки до 16 років записуються в бібліотеку на підставі документу, який пред’являють їхні батьки, установи або особи, під наглядом яких перебувають діти.

3.3. Читачі зобов’язані дбайливо ставитися до книг та інших видань, каталогів і картотек. Повернути книги та інші видання у визначені строки, не виносити їх  із приміщення бібліотеки, якщо вони не записані в читацькому формулярі, не  робити в них ніяких позначок, не виривати сторінок з друкованих видань, карток з каталогів і картотек. При одержанні книг та інших видань читач повинен їх переглянути і у випадку  виявлення будь-яких дефектів сповісти про це бібліотекаря.

3.4.  Особи, які заподіяли шкоду бібліотеці, несуть матеріальну, кримінальну та інші відповідальності, передбачені Законодавством України.

3.5. Читач, за винятком дошкільників та учнів 1-4 класів розписується в отриманні кожного примірника видання в читацькому формулярі При повернені книг підпис читача погашається підписом бібліотекаря.

3.6. Читачі, організатори, підприємства, які втратили книгу, інші видання з фонду бібліотеки, чи заподіяли їм шкоду – зобов’язані замінити їх ідентичними або такими, що визначені бібліотекою рівноцінними, в т.ч. копіями втрачених матеріалів (при неможливості замінити – відшкодувати у 10-ти кратному, на час рахування, розмірі їх вартості, визначеної у встановленому порядку). За втрату книг, інших видань, заподіяння шкоди неповнолітніми читачами відповідальність несуть їх батьки, опікуни, навчальні заклади, під наглядом яких вони знаходяться.

3.7.При використанні Інтернету користувач зобов’язаний :

·        Повідомити працівника бібліотеки про вид потрібних послуг і тематику інформаційного запиту.

·        Дбайливо ставитись до комп’ютерного обладнання і програмного забезпечення.

·        Повідомити працівника бібліотеки про неполадки і порушення,що виникли.

·        Компенсувати нанесений матеріальний збиток у випадку виникнення такого.

3.8. За порушення Правил, користувачі позбавляються права користування бібліотекою на строк, визначений адміністрацією.

3.9. Користувачі в бібліотеці мають дотримуватися тиші. Особи в нетверезому стані і неохайному вигляді  до бібліотеки не допускаються. Палити у бібліотеці заборонено.

Обов’язки бібліотеки:

Немовицька публічно-шкільна бібліотека зобов’язана:

·      надавати користувачам доступ до бібліотечного фонду та довідково-бібліографічного апарату;

·      вивчати і найбільш повно задовольняти запити читачів;

·     забезпечити вільний доступ громадян до національних і зарубіжних джерел інформації на основі впровадження в практику роботи  найновіших 

      інформаційних технологій.

·   забезпечити високу культуру обслуговування читачів, надавати їм допомогу у виборі необхідних творів друку і матеріалів шляхом усних  консультацій, широкого доступу до довідково-бібліографічного апарату, інших носіїв інформації.

4.2. Здійснювати облік, зберігання та використання бібліотечного фонду відповідно до правил, затверджених Міністерством культури України, ( книг документів та інших носіїв інформації). 

4.3. Приймати від читачів, установ, організацій, товариств в дарунок окремі книги та книжкові колекції і популяризувати їх.

4.4. Зміцнювати зв’язки бібліотеки з іншими культурно-освітніми закладами, підприємствами, установами, організаціями діяльність яких пов’язана за збиранням, обробкою або накопиченням інформації (преса, книговидання, телебачення, радіомовлення, Інтернет), об’єднаннями громадян.

4.5. Систематично слідкувати за своєчасним поверненням в бібліотеку виданих  читачам книг, документів, інших носіїв інформації.

4.6. Робити чергову видачу книг, інших видань читачу додому тільки після  отримання від нього раніше виданих, термін користування якими закінчився.

4.7. Якщо книги не повернуті в бібліотеку у визначений строк, бібліотека надсилає читачеві письмову вимогу про їх повернення чи заміну протягом 10-ти днів рівноцінними книгами за змістом і вартістю.

4.8. Якщо читач протягом зазначеного строку не поверне книги, інші видання або  не замінить їх рівноцінними, бібліотека надсилає до суду вимогу про  стягнення з читача вартості загублених книг, інших видань (не повернутих читачам, а також тих, якими заподіяна шкода) на час розрахунку.

4.9. Враховувати читацькі запити при формуванні фонду, проведенні масових заходів.
4.10. Інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає бібліотека, в тому числі і платні, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2011 року за №1271.

Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту