П`ятниця, 19.04.2024, 00:05
Вітаю Вас Гість | RSS

Публічна бібліотека села Немовичі

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Виробництво паливних пелетів

…Побували на заводі з виробництва паливних пелетів, який заснували на базі колишньої тракторної бригади місцевого колгоспу. Директор Станіслав Мичка показав обладнання, розповів про технологію виготовлення гранул з відходів деревини. Зазначив, що продукція користується великим попитом у європейських країнах, в основному на електростанціях. Там постійно збільшують частку такого альтернативного природному газу палива, прагнучи довести її до 15% і вище загального обсягу споживання. Нещодавно й у лісгоспах району налагодили виготовлення цінного джерела енергії з гіляк. Підприємець брав участь у встановленні та запуску аналогічних заводів у Клесові, Березному,  Дубровиці. Голова РДА відзначив досвід створення на базі колгоспного підрозділу ефективного виробництва з 12 робочими місцями.

 
 

Паливо майбутнього роблять у Немовичах

Майже півтора року в не дуже перспективному селі на Поліссі процвітає цілком європейське виробництво, продукція якого користується неабияким попитом за кордоном. Чим керуються європейці, підписуючи контракти на багато років уперед, що змушує їх викуповувати всю продукцію прямо з міні-заводів, поцікавились у немовицького приватного підприємця Станіслава МИЧКИ - засновника й організатора виробництва екологічно чистого палива.
 

- Було б непрофесійно й егоїстично не дивитись у майбутнє, адже рано чи пізно деревина як джерело енергії стане і для Полісся дефіцитом. Тому альтернативним відновлюваним джерелом енергії треба зайнятися вже сьогодні. Це вирощування… жаростійкої лози. Ця невибаглива рослина росте навіть на низинах і болотах, і вже через 2-3 роки може стати постійним джерелом сировини для виробництва гранул або опалювання приміщень у вигляді щепи. А щоб реалізувати таку програму в межах району, потрібно зовсім небагато: порядність, професійність і бажання.
 
- На Вашу думку, гранули поступово витіснять газ і дрова?
 
- Судіть самі. Нині встановив для обігріву офісного приміщення площею 550 кв. м сучасний автоматизований котел, який працює на пелетах. Одного завантаження палива вистачає мінімум на 5 діб. Звісно, це не обтяжливо, крім того, не потребує спеціального навчання чи присутності кочегара. За добу в котлі спалюємо 70 кг гранул, і це при вуличній температурі -10-15°С . У грошовому еквіваленті це становить 56 грн. Раніше, користуючись природним газом, за добу витрачали 162 грн. До того ж, ці котли в автоматичному режимі можуть працювати на тирсі та щепі. Отож давайте задумаємося, скільки сплачуємо за дорогий природний газ, наповнюючи бюджет східного сусіда. А тим часом скільки нових робочих місць можна було б створити для жителів району, наповнити місцевий бюджет, здешевити опалення приміщень бюджетних установ, державних організацій, підняти рівень економіки Сарненщини.
 
- Чи вигідна економічно продукція Вашого підприємства?
 
- Гранули виготовляють з відходів деревообробної промисловості: тирси, щепи, стружки. Сировина проходить термічну обробку за температури приблизно 500°С, внаслідок чого гинуть усі хвороботворні грибки та спори. Процес гранулювання проводимо за новітньою технологією під тиском у 300 атмосфер, а склеюємо… за допомогою звичайної води. Таким чином отримуємо екологічно чисте тверде біопаливо. А тепер давайте порівняємо його зі звичайною деревиною. Сосна в середньому має теплотворність 10 мДж/кг, а гранула з тієї самої сосни - уже 17,5 мДж/кг, і це тільки нижня межа.
 
- А як виробляють паливо майбутнього?
 
- Наше підприємство виготовляє тверде біопаливо – пелети, чи просто гранули, що є одним із найдоступніших і найвигідніших замінників дорогого, а часом навіть небезпечного природного газу. Уся Європа вважає їх паливом майбутнього, а початок використання датують 1948 роком. Річ у тім, що західний споживач дуже прискіпливо ставиться до екології, тому на законодавчому рівні ввели квоту на обов’язкове використання гранул у промисловості. Наприклад, теплоелектростанція повинна спалити 12% пелет від усього об’єму використаного палива. Лише при дотриманні підприємствами таких умов держава надає їм дотації. За рахунок гранул європейці прагнуть суттєво зменшити забруднення навколишнього середовища, позаяк під час спалювання твердого біопалива викиди шкідливих речовин в атмосферу в 50 разів менші в порівнянні з природним газом.
 
 
 
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту